Zapowiada się piękny, wiosenny weekend. To bardzo dobry czas na prace w ogrodzie i pielęgnację traw ozdobnych. Podczas prac porządkowych możecie pozyskać nowe okazy tych dekoracyjnych roślin. Trawy dekoracyjne wyglądają urzekająco zarówno w nasadzeniach grupowych jak i pojedynczo. Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, dlatego zyskały wielu zwolenników. 

Trawy pozostawiamy na zimę w gruncie, dają one schronienie małym zwierzętom i owadom. Wiosną natomiast ścinamy gatunki, które nie są zimozielone na krótko tuż przy ziemi J. Idealny moment na ścięcie to czas, kiedy pojawiają się młode pędy. 

Trawy zimozielone należy wyczesać, pozbywając się suchych, martwych źdźbeł. Popularne jest nadawanie tym trawom kulistego kształtu. 

To też najlepszy czas na wykopanie gęstych kęp i ich podzielenie. Dzięki temu utrzymacie rośliny w dobrej formie, pobudzicie intensywność wzrostu i… pozyskacie nowe rośliny. Z dużej kępy można pozyskać nawet 2-3 dodatkowe okazy. 

 

Wskazówka: resztki ściętych traw możecie pociąć na kawałki i ułożyć jako ściółkę. Ten zabieg pomoże wyhamować wzrost chwastów. 

 

Po wszystkich zabiegach wspieramy rośliny nawozem.

 

Do dzieła! J