Bukszpan to piękna i stosunkowo mało wymagająca roślina. Wykorzystuje się ją między innymi do alejek w ogrodach i parkach. Pięknie dzielą też ogród na różne strefy, wyznaczając granice rabat kwiatowych czy ziołowych.

Bukszpan bardzo dobrze reaguje na częste przycinanie. Można zatem formować z tej rośliny zarówno proste, równe żywopłoty jak i fantazyjne kształty np. spirale, stożki. Ogranicza nas tutaj tylko fantazja.

Krzewy te sadzimy od marca do września. Jeśli planujecie bukszpan w swoim ogrodzie, warto pomyśleć już teraz o miejscu dla młodych bukszpanów. Najbardziej lubią lekko ocienione miejsca o przepuszczalnym podłożu z obojętnym lub lekko kwaśnym odczynem.

Wiosna to też czas na pielęgnację bukszpanów po zimie. Usuwamy chore i uszkodzone gałązki oraz korygujemy lekko kształt. Większe cięcie najlepiej zaplanować w czerwcu i w sierpniu.

Zdarza się, że w bukszpanach zagnieżdżą się niechciane insekty np. ćma bukszpanowa. Można temu zapobiegać, stosując m.in. Substral owadobójczy Polysect Bukszpan. To produkt, który można stosować również zapobiegawczo co 21 dni. Jeśli jednak nie zdążyliście zapobiec pojawieniu się intruzów, Substral skutecznie pozbędzie się ich a jednocześnie zabezpieczy rośliny na kolejne 3 tygodnie!

#greenpeppers #greenpepperstwójsklepogrodniczy #sklepogrodniczy #substral #bukszpan #ogród #dbamyoogród #pięknyogród #ogrodnik