• Kategorie
  • Szukaj
  • Nasiona trawy i trawniki

Trawnik trawnikowi nie równy! Zanim zdecydujecie się na zakup nasion traw, zastanówcie się jaki teren macie do dyspozycji i jakie funkcje ma spełniać Wasz trawnik. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo mieszanek traw, przystosowanych do niemal każdego podłoża, upodobań czy celów. 

Możecie wybrać nasiona traw odpornych na suszę. Dzięki temu zaoszczędzicie na kosztach częstego podlewania. 

Zupełnie inny rodzaj to nasiona traw, które są przeznaczone do zakładania trawników intensywnie użytkowanych np. boiska, miejsca do rekreacji i uprawiania sportu. 

Ciekawym trendem są trawy z dodatkiem nasion kwiatów tzw. kwietne łąki. Cieszą oczy pięknymi kolorami, ale przede wszystkim są to rośliny miododajne. Mając taką kwietną łąkę przed domem, przyczyniamy się do zaspokojenia potrzeb pszczół. 

Warto przed zakupem mieszanki traw, sprawdzić jej skład, czyli jakie dokładnie nasiona zastosowano w danej mieszance trawy. Zwróćcie uwagę, że nie wszystkie gatunki traw nadają się do naszego klimatu. 

Jeśli Wasz trawnik jest już gotowy, trzeba zadbać o jego regenerację. Do tego celu przeznaczone są specjalne regeneracyjne mieszanki szybko kiełkujących nasion, również odpornych na niskie temperatury oraz wzbogacone o substancje odżywcze. 

  • Sklep zamknięty

Prosimy o chwilkę cierpliwości :)